במכשירי שמיעה  משולבות טכנולוגיות רבות . מכשירים זעירים ביותר ומכשירים גדולים יותר

מכשירים זעירים אינם בהכרח מכשירים משוכללים  יותר מאלה הגדולים מהם . לעיתים ההפך הוא הנכון -קיימת יכולת טובה יותר להכליל חלקים ומתגים נוספים במכשירי שמיעה זעירים ובמכשירי שמיעה גדולים יותר למכשירי שמיעה יכולות מגוונות הניתנות , בדרגה כזו או אחרת , להתאמה אישית בהתאם לצרכי המשתמשים.

לפניכם ריכוז של התכונות העיקריות שעשויות להימצא במכשירי שמיעה .

סינון רעשים והנחתתם – Noise Reductionמנגנונים אילה , כשמם כן הם , אחראים על הנמכת עוצמת הרעשים הנקלטים במיקרופונים של מכשירי שמיעה .

כיווניות – Directionality – על מנגנוניה השונים – מטפלת בהדגשת דיבור המגיע מכיוון מסויים תוך הנמכת העוצמה של שאר האותות שמגיעים מכיוונים אחרים ,ובכך משפרת משמעותית את היכולת שלנו להבין את הנאמר גם על רקע רעש

ניטרול ציפצופים – Feedback Suppression   –  הופעתם של ציפצופים במכשירי שמיעה מתרחשת לעיתים עקב הגברה חזקה בתנאים מסויימים , כשצפצופים אלה עלולים להוות מטרד .הטכנולוגיה מיועדת לטיפול בבעיה זו .

טכנולוגית עיבוד צלילים – Sound  Processingהאופן שבו מכשירי השמיעה מעבדים את הצליל הנקלט במיקרופונים לאות דיגיטלי , לאחר מכן מתרגמים אותו בחזרה לרמקולים של המכשירים כאות קולי : טכנולוגיה זו אחראית , בין היתר לאיכות הצליל של מכשירי השמיעה .

זיהוי סביבות אקוסטיות – Environmental Detectionהיכולת לזהות באיזו סוג סביבה אנו נמצאים { שקט , רעש , דיבור ברעש , רוח וכדומה , }  ובהתאם לכך לבצע את ההתאמות המיטביות   במכשירי השמיעה  . תכונה זו מאפשרת   " תפירת חליפת הגברה "  אוטומטית ומותאמת אישית   לכל משתמש .

טכנולוגיות פתוחות –Open Fitting –  התאמה של מכשירי שמיעה כך שתעלת האוזן תוכל להישאר פתוחה יחסית למעבר צלילים אילה וממנה . מצריכה התייחסות ממוקדת להגברה יעילה בעיקר בתדירויות הגבוהות .

הנמכת רעשי רוח

נטרול הדהוד

מניעת אי נוחות כתוצאה מרעשי פתע חזקים

ערוצים ורצועות תדירות – מאפשרים גמישות לכיוון עדין ומדוייק יותר של מכשירי השמיעה ותומכים ביכולת של מנגנונים אחרים במכשירי שמיעה : אל תיתנו לכמות הערוצים לבלבל אתכם ! מספר הערוצים אינו נימנה עם התכונות החשובות ביותר במכשירי שמיעה .

 

בעצם מה כל זה אומר לי !?

אינכם חייבים להתמצא ברזיה של כל תכונה ותכונה , לשם כך קיימים אנשי המקצוע

עימם נפגשתם או תפגשו . הם מצויים בנבכי הטכנולוגיות ויודעים להמליץ בפנכם על סוגי המכשירים

שעשויים להתאים לכם. עצם שילובה של תכונה מסוימת במכשירי שמיעה אינו מעיד על איכותה

של התכונה . לדוגמה , אם במכשירי שמיעה קיימת תכונה של הנחתת רעשים ,

הנמכת רעש יכולה להיות באיכות גבוהה ביותר , באיכות טובה או איכות בינונית . חשוב להבין

כי רק השילוב בין כמות התכונות המצויות במכשיר לבין איכותן הטכנולוגית הוא שקובע את רמת התחכום הכללית של מכשיר שמיעה