אין כמעט תחום שבו כל כך רבים המיתוסים הלא נכונים. בואו נעשה מעט סדר בכל אלה.

מיתוס: רק מעט אנשים סובלים מירידה בשמיעה

עובדה: לפי הסטטיסטיקה המקובלת למעלה מ-10% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלת מליקוי שמיעה בדרגה זו או אחרת.

מיתוס: במרבית המקרים של ירידה בשמיעה לא ניתן לעשות דבר.

עובדה: כיום בלמעלה מ- 90% של המקרים ניתן לשפר את השמיעה באמצעות שימוש במכשירי שמיעה.

מיתוס: מכשירי שמיעה הם בולטים ומכוערים.

עובדה: טכנולוגיות חדשות הפכו את מכשירי השמיעה לדיסקרטיים וקוסמטיים ביותר. טובי המעצבים עוסקים כיום בעיצובם של מכשירי שמיעה לנוחות ויופי. במרבית המקרים, אוב האנשים לא ישימו לב למכשירי השמיעה שאתם מרכיבים אם לא תספרו להם.

מיתוס: מכשירי שמיעה נועדו לחירשים.

עובדה: רוב מוחלט של האנשים המרכיבים מכשירי שמיעה סובלים מירידות שמיעה שאינן בדרגת חירשות. חלק גדול מהם הוא בדרגת ליקוי קל עד בינוני.

מיתוס: ירידה בשמיעה משמעה כי אנו זקוקים לעוצמה חזקה יותר כדי לשמוע קולות.

עובדה: ירידת שמיעה אינה קשורה רק לעצמת הקולות אלא גם לתדירות (גובה צליל). לכן, לעתים תכופות נשמע את התלונה "אני שומע אבל לא מבין", למרות שמדובר בעוצמה סבירה.

מיתוס: לחיות עם ירידה בשמיעה אינו דבר נורא כל כך.

עובדה: מעטים הם הקשיים והתסכולים הכרוכים בליקוי כמו במקרה של ירידה בשמיעה. ירידת שמיעה ללא טיפול פוגעת קשות בכם ובסובבים אתכם.

מיתוס: אפשר להתחיל מאוחר להרכיב מכשירי שמיעה.

עובדה: ככל שנקדים להרכיב מכשירי שמיעה כך הדבר יטיב עמנו. מערכת השמיעה זקוקה לגירויים, וכשאלה לא קיימים כתוצאה מירידה בשמיעה, המערכת עלולה להתנוון. הרכבת מכשירי שמיעה מוקדם ככל האפשר מסייעת בשימור התפיסה של מערכת השמיעה שלנו.

מיתוס: מכשירי שמיעה טובים באמת יקרים.

עובדה: שמיעה טובה על-ידי שימוש בטכנולוגיה טובה יותר היא בהישג ידו של כל אדם. מחירם של מכשירי שמיעה אינו זול. אולם, המחיר צריך להיבחן בהתאם לתועלת שהם מעניקים ולאינטנסיביות השימוש בהם. בפרמטרים אלה, מעטים האביזרים שיכולים להתחרות במכשירי שמיעה. אנשים משקיעים סכומים ניכרים בטיפולים רפואיים ואחרים ,אך לעתים קרובות זונחים את שמיעתם. מכשירי שמיעה היא אחת מההשקעות הטובות ביותר שתבצעו עבור עצמכם. בנוסף, קופות החולים במדינת ישראל מעניקות הנחות ומשתתפות בסכומים ניכרים ברכישת מכשירי שמיעה.